Strona główna Sanktuarium Nowohucka Droga Krzyżowa 10. Nowohucka Droga Krzyżowa
10. Nowohucka Droga Krzyżowa
Księża pallotyni i ojcowie cystersi wraz ze świeckimi organizatorami ze swoich parafii zapraszają na 10. Jubileuszową Nowohucką Drogę Krzyżową w Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!

Kiedy 10 lat temu z księdzem Marcinem Gontarzem, pallotynem, organizowaliśmy pierwszą Drogę Krzyżową, nikt z nas nie sądził, że to nabożeństwo wpisze się tak bardzo w tradycje nowohuckie. W ciągu ostatnich lat na Nowohuckich Drogach Krzyżowych gromadziliśmy na wspólnej modlitwie ludzi z Nowej Huty, Krakowa i okolic. Jesteśmy dumni, że co roku w nabożeństwie bierze udział kilka tysięcy osób.

Dzieło Nowohuckich Dróg Krzyżowych realizuje słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II, który właśnie tutaj, w Nowej Hucie, pierwszy raz użył określenia „Nowa Ewangelizacja”. Chcemy, żeby to modlitewne spotkanie nie tylko gromadziło stałych bywalców, ale także stawało się naszym świadectwem wiary – kiedy z zapalonymi świecami przemierzamy ulice naszej dzielnicy, przeżywając cierpienie Chrystusa.

W tym roku Nowohucka Droga Krzyżowa obchodzi swój jubileusz – już 10. raz będziemy razem nieść Krzyż Mogilski. Ponadto tegoroczne nabożeństwo wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego – Roku Miłosierdzia, chcemy więc także modlić się za zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.

To znamienne, że corocznie naszą Drogę kończymy w Opactwie w Mogile. W tym roku dodatkowo przejdziemy tam przez Bramę Miłosierdzia, bowiem Bazylika mogilska jest Kościołem Jubileuszowym. Całej Drodze Krzyżowej będzie przewodniczył ks. biskup Grzegorz Ryś.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowohucian, krakowian i ludzi dobrej woli i mocnej wiary na to wyjątkowe nabożeństwo! Niech cała Nowa Huta zobaczy nasz świetlny korowód, symbol wiary i Boga – w mieście, w którym Boga miało nie być wcale.

10. Nowohucka Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Nowej Huty w Niedzielę Palmową 20 marca. Początek o godzinie 19.15 przy kościele księży pallotynów na ul. Bulwarowej, zakończenie – ok. godziny 21.45 w Mogile. Zapraszamy!

 

Ola Urzędowska