Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej

Termin: 25.09-2.10.2019 r.

Cena: 1 800 zł + 590 USD oraz 100 USD


Program:

1 dzień: KRAKÓW – WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach o godz. 19.10. Odlot do Warszawy o godz. 21.10. Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

2 dzień: NAZARET

Lądowanie w Izraelu o godz. 3.45. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium Stella Maris. Akko – spacer do portu. Zakwaterowanie w Nazarecie. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie i Nazaret z czasów Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grocie Zwiastowania.

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – "Miasto Jezusa". Przepłynięcie statkiem do Ein Gev. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik "Miast Polskich".

4 dzień: GÓRA TABOR

Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: BETLEJEM

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, "Pater Noster", "Dominus Flevit", panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy.

7 dzień: JEROZOLIMA

Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra "in Gallicantu". Bazylika Grobu i Kalwarii – czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

8 dzień: TEL AWIW – KRAKÓW

Betlejem. Grota Mleczna. Menora przed Knesetem. Abu Ghosz (jedno z trzech biblijnych Emaus). Lod – grób św. Jerzego. Jafa – kościół św. Piotra. Odlot do kraju o godz. 21.15. Lądowanie w Krakowie o godz. 24.00 i zakończenie pielgrzymki.

Informacja: organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

 

Cena: 1 800 zł i 590 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD) oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela). Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł.

Cena zawiera: przelot na trasie Kraków-Warszawa-Tel Awiw-Kraków, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja), zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką), autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych (przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski), system nagłaśniający, wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim, ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma. Codziennie odprawiana jest Msza św.

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, tel.: 12 644 23 31 wewn. 39, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej we wtorki w godz. 16.00-18.00 po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

 

Naszą pielgrzymkę organizuje Fundacja Komisariat Ziemi Świętej z Krakowa (ul. Reformacka 4, 31-012 Kraków; tel. 12 421 68 06, kom. 666 398 214; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; biuro czynne: pon.-pt. w godz. 9.00-16.45).

 


 

Zapraszamy również do udziału w innych pielgrzymkach organizowanych w 2019 roku przez naszą parafię:

1) na Węgry (25-28.04.2019 r.),

2) do Meksyku (20-29.11.2019 r.).

 

Zapraszamy także na pielgrzymki, na które pragniemy wyruszyć w 2020 roku. Kliknij >>> PIELGRZYMKI 2020.