Strona główna Sanktuarium Nowohucka Droga Krzyżowa 14. Nowohucka Droga Krzyżowa
14. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 r. wyruszy kolejna 14. Nowohucka Droga Krzyżowa, w pewien sposób jubileuszowa, a to za sprawą jej patrona – św. Jana Pawła II, którego święto w tym roku obchodzimy. 100. rocznica urodzin tego wielkiego Polaka to motto, myśl przewodnia, hasło tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej ulicami Nowej Huty, która w 2006 roku szła przecież w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego.

14 lat temu Nowa Huta modliła się za swojego orędownika, a w tym roku to jego prosimy o wstawiennictwo, spojrzenie z nieba na naszą małą ojczyznę, którą zwykł nazywać córką i siostrą wielkiego chrześcijańskiego Krakowa. Dziś – zapatrzeni w istotę chrześcijaństwa – miłość i miłosierdzie, z wiarą patrzymy na mogilski krzyż, który tak umiłował Jan Paweł II, i kolejny raz idziemy ulicami „miasta bez Boga”, niosąc tego Boga wszystkim, których miniemy na naszej trasie.

Serdecznie zapraszamy nowohucian, krakowian i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę pod przewodnictwem pasterza krakowskiego Kościoła – księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia o godzinie 19.15. Początek pod kościołem Księży Pallotynów na ul. Bulwarowej, zakończenie w Opactwie Mogilskim w godzinach wieczornych.

 

UWAGA: W związku z najnowszymi rozporządzeniami władz państwowych oraz inspektorów sanitarnych jest możliwość, że droga krzyżowa może się nie odbyć. O tej decyzji poinformujemy w odpowiednim czasie. 

 

Redakcja Pallotti.FM