Strona główna Sanktuarium Nowohucka Droga Krzyżowa
Nowohucka Droga Krzyżowa
15. Nowohucka Droga Krzyżowa
W Niedzielę Palmową, 28 marca, zapraszamy do kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15a), gdzie o godz. 19.15 pod hasłem: „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim” rozpocznie się 15. Nowohucka Droga Krzyżowa, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.


Więcej…
 
14. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 r. wyruszy kolejna 14. Nowohucka Droga Krzyżowa, w pewien sposób jubileuszowa, a to za sprawą jej patrona – św. Jana Pawła II, którego święto w tym roku obchodzimy. 100. rocznica urodzin tego wielkiego Polaka to motto, myśl przewodnia, hasło tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej ulicami Nowej Huty, która w 2006 roku szła przecież w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego.

Więcej…
 
13. Nowohucka Droga Krzyżowa

Już po raz trzynasty ulicami Nowej Huty przejdzie Nowohucka Droga Krzyżowa. Będzie miało to miejsce 14 kwietnia 2019 r. w Niedziele Palmową. Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Droga Krzyżowa rozpocznie się tradycyjnie przy kościele Księży Pallotynów (ul. Bulwarowa 15 a) o godz. 19.15 i będzie przebiegać w stronę opactwa Cystersów w Mogile ulicami: Bulwarową i Klasztorną.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie, które wpisało się w kalendarz mieszkańców z Nowej Huty i Krakowa. Przynieście ze sobą lampiony i intencje, które złożymy w czasie naszego modlitewnego spotkania.

 

Więcej…
 
12. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 roku, odbyła się, już po raz dwunasty, Nowohucka Droga Krzyżowa. Jak co roku rozpoczęła się o godzinie 19.00 przed kościołem Księży Pallotynów na ul. Bulwarowej, a zakończyła w opactwie Cystersów w Mogile ok. godziny 21.

W tym roku objął honorowy patronat, przygotował rozważania, a także poprowadził nas przez Drogę Krzyżową w Nowej Hucie ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Nowohucka Droga Krzyżowa co roku gromadzi tysiące wiernych z Nowej Huty, którzy chcą wspólnie przenieść Krzyż Chrystusa przez „miasto bez krzyża”, dając tym samym świadectwo swojej wiary i poczucie przynależności do tego wyjątkowego miejsca.

 
11. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna, 11. Nowohucka Droga Krzyżowa.

Droga Krzyżowa w Nowej Hucie to wydarzenie, które łączy wszystkie nowohuckie pokolenia. Przychodzą zarówno najstarsi - ci, którzy pamiętają walki o krzyż w latach 60., jak i najmłodsi - chcący poczuć się częścią tej wielkiej religijnej wspólnoty, która kilkadziesiąt lat temu broniła wiary w najmłodszej dzielnicy Krakowa.

W tym roku, również o zmroku, wyruszyliśmy piękną świetlną kolumną spod kościoła Księży pallotynów na ul. Bulwarowej 15 a prostą drogą do opactwa Cystersów w krakowskiej Mogile. Naszemu spotkaniu przy krzyżu przewodniczył i rozważania wygłosił metropolita krakowski - abp Marek Jędraszewski.

 
10. Nowohucka Droga Krzyżowa
Księża pallotyni i ojcowie cystersi wraz ze świeckimi organizatorami ze swoich parafii zapraszają na 10. Jubileuszową Nowohucką Drogę Krzyżową w Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!

Kiedy 10 lat temu z księdzem Marcinem Gontarzem, pallotynem, organizowaliśmy pierwszą Drogę Krzyżową, nikt z nas nie sądził, że to nabożeństwo wpisze się tak bardzo w tradycje nowohuckie. W ciągu ostatnich lat na Nowohuckich Drogach Krzyżowych gromadziliśmy na wspólnej modlitwie ludzi z Nowej Huty, Krakowa i okolic. Jesteśmy dumni, że co roku w nabożeństwie bierze udział kilka tysięcy osób.

Dzieło Nowohuckich Dróg Krzyżowych realizuje słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II, który właśnie tutaj, w Nowej Hucie, pierwszy raz użył określenia „Nowa Ewangelizacja”. Chcemy, żeby to modlitewne spotkanie nie tylko gromadziło stałych bywalców, ale także stawało się naszym świadectwem wiary – kiedy z zapalonymi świecami przemierzamy ulice naszej dzielnicy, przeżywając cierpienie Chrystusa.

Więcej…
 
9. Nowohucka Droga Krzyżowa
W Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 r., odbyła się 9. Nowohucka Droga Krzyżowa.

Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jan Abrahamowicz - dziekan dekanatu bieńczyckiego, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 
8. Nowohucka Droga Krzyżowa

13 kwietnia 2014 roku, w Niedzielę Palmową, odbyła się już 8. Droga Krzyżowa ulicami Nowej Huty.

Rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, której przewodniczył ojciec opat Piotr Chojnacki OCist. O godz. 19.00, po zakończonej Eucharystii, wyruszyliśmy we wspólnej modlitwie ul. Bulwarową w kierunku Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Nabożeństwo zakończyło się około godziny 21.30.

Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ks. Krzysztof Porosło z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie. Patronat Honorowy nad 8. Nowohucką Drogą Krzyżową objął ks. biskup Grzegorz Ryś - biskup pomocniczy i wikariusz generalny Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.

Więcej…
 
7. Nowohucka Droga Krzyżowa

Dnia 23.03.2013 r. odbyła się 7. Nowohucka Droga Krzyżowa. Pomimo siarczystego mrozu zebrało się około czterech tysięcy ludzi. Jej organizatorami byli, jak co roku księża Pallotyni oraz Oaza mogilska. Po raz pierwszy w drodze krzyżowej uczestniczył ks. bp Grzegorz Ryś. Mimo, że mróz dawał się we znaki, wszyscy dotrwali do końca, do kościoła Cystersów w Mogile.

Na zakończenie otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2