Strona główna Sanktuarium Nowohucka Droga Krzyżowa
Nowohucka Droga Krzyżowa
16. Nowohucka Droga Krzyżowa
W tym wyjątkowym czasie naznaczonym Wojną na Ukrainie, chcemy wyruszyć w modlitewnym skupieniu 16. raz Nowohucką Drogą Krzyżową.

To będzie wyjątkowa modlitwa, ponieważ w ubiegłe lata nie było nam iść razem z krzyżem i na ulicach Nowej Huty manifestować swojej wiary. W tym roku chcemy w modlitwie ogarnąć Ukrainę. Chcemy prosić Miłosiernego Boga o Pokój.

16. Nowohucką Drogę Krzyżową rozpoczniemy w Niedzielę Palmowa tj. 10 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 przy Kościele Matki Bożej Pocieszenia - Księża Pallotyni, a zakończyć tradycyjnie w Sanktuarium Krzyża Świętego w Opactwie Cystersów w Mogile.

Modlitwie przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski.

Więcej…
 
15. Nowohucka Droga Krzyżowa
W Niedzielę Palmową, 28 marca, zapraszamy do kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15a), gdzie o godz. 19.15 pod hasłem: „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga krzyżowa z kard. Stefanem Wyszyńskim” rozpocznie się 15. Nowohucka Droga Krzyżowa, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.


Więcej…
 
14. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 r. wyruszy kolejna 14. Nowohucka Droga Krzyżowa, w pewien sposób jubileuszowa, a to za sprawą jej patrona – św. Jana Pawła II, którego święto w tym roku obchodzimy. 100. rocznica urodzin tego wielkiego Polaka to motto, myśl przewodnia, hasło tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej ulicami Nowej Huty, która w 2006 roku szła przecież w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego.

Więcej…
 
13. Nowohucka Droga Krzyżowa

Już po raz trzynasty ulicami Nowej Huty przejdzie Nowohucka Droga Krzyżowa. Będzie miało to miejsce 14 kwietnia 2019 r. w Niedziele Palmową. Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Droga Krzyżowa rozpocznie się tradycyjnie przy kościele Księży Pallotynów (ul. Bulwarowa 15 a) o godz. 19.15 i będzie przebiegać w stronę opactwa Cystersów w Mogile ulicami: Bulwarową i Klasztorną.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie, które wpisało się w kalendarz mieszkańców z Nowej Huty i Krakowa. Przynieście ze sobą lampiony i intencje, które złożymy w czasie naszego modlitewnego spotkania.

 

Więcej…
 
12. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 roku, odbyła się, już po raz dwunasty, Nowohucka Droga Krzyżowa. Jak co roku rozpoczęła się o godzinie 19.00 przed kościołem Księży Pallotynów na ul. Bulwarowej, a zakończyła w opactwie Cystersów w Mogile ok. godziny 21.

W tym roku objął honorowy patronat, przygotował rozważania, a także poprowadził nas przez Drogę Krzyżową w Nowej Hucie ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Nowohucka Droga Krzyżowa co roku gromadzi tysiące wiernych z Nowej Huty, którzy chcą wspólnie przenieść Krzyż Chrystusa przez „miasto bez krzyża”, dając tym samym świadectwo swojej wiary i poczucie przynależności do tego wyjątkowego miejsca.

 
11. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna, 11. Nowohucka Droga Krzyżowa.

Droga Krzyżowa w Nowej Hucie to wydarzenie, które łączy wszystkie nowohuckie pokolenia. Przychodzą zarówno najstarsi - ci, którzy pamiętają walki o krzyż w latach 60., jak i najmłodsi - chcący poczuć się częścią tej wielkiej religijnej wspólnoty, która kilkadziesiąt lat temu broniła wiary w najmłodszej dzielnicy Krakowa.

W tym roku, również o zmroku, wyruszyliśmy piękną świetlną kolumną spod kościoła Księży pallotynów na ul. Bulwarowej 15 a prostą drogą do opactwa Cystersów w krakowskiej Mogile. Naszemu spotkaniu przy krzyżu przewodniczył i rozważania wygłosił metropolita krakowski - abp Marek Jędraszewski.

 
10. Nowohucka Droga Krzyżowa
Księża pallotyni i ojcowie cystersi wraz ze świeckimi organizatorami ze swoich parafii zapraszają na 10. Jubileuszową Nowohucką Drogę Krzyżową w Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!

Kiedy 10 lat temu z księdzem Marcinem Gontarzem, pallotynem, organizowaliśmy pierwszą Drogę Krzyżową, nikt z nas nie sądził, że to nabożeństwo wpisze się tak bardzo w tradycje nowohuckie. W ciągu ostatnich lat na Nowohuckich Drogach Krzyżowych gromadziliśmy na wspólnej modlitwie ludzi z Nowej Huty, Krakowa i okolic. Jesteśmy dumni, że co roku w nabożeństwie bierze udział kilka tysięcy osób.

Dzieło Nowohuckich Dróg Krzyżowych realizuje słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II, który właśnie tutaj, w Nowej Hucie, pierwszy raz użył określenia „Nowa Ewangelizacja”. Chcemy, żeby to modlitewne spotkanie nie tylko gromadziło stałych bywalców, ale także stawało się naszym świadectwem wiary – kiedy z zapalonymi świecami przemierzamy ulice naszej dzielnicy, przeżywając cierpienie Chrystusa.

Więcej…
 
9. Nowohucka Droga Krzyżowa
W Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 r., odbyła się 9. Nowohucka Droga Krzyżowa.

Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jan Abrahamowicz - dziekan dekanatu bieńczyckiego, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 
8. Nowohucka Droga Krzyżowa

13 kwietnia 2014 roku, w Niedzielę Palmową, odbyła się już 8. Droga Krzyżowa ulicami Nowej Huty.

Rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, której przewodniczył ojciec opat Piotr Chojnacki OCist. O godz. 19.00, po zakończonej Eucharystii, wyruszyliśmy we wspólnej modlitwie ul. Bulwarową w kierunku Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Nabożeństwo zakończyło się około godziny 21.30.

Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ks. Krzysztof Porosło z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie. Patronat Honorowy nad 8. Nowohucką Drogą Krzyżową objął ks. biskup Grzegorz Ryś - biskup pomocniczy i wikariusz generalny Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2