Strona główna Sanktuarium Nowohucka Droga Krzyżowa
Nowohucka Droga Krzyżowa
6. Nowohucka Droga Krzyżowa
W Nowej Hucie, gdzie jeszcze 60 lat temu nie było mowy o postawieniu krzyża czy kościoła.

W Nowej Hucie, która miała być ostoją komunizmu i plenić wiarę w Boga i krzyż.

W Nowej Hucie, socjalistycznej siostrze Krakowa...

Właśnie tutaj młodzi ludzie postanowili zebrać tych, którzy pamiętają czasy walki o krzyż i tych, którzy urodzili się już w wolnej Polsce i razem się modlić.

Więcej…
 
5. Nowohucka Droga Krzyżowa
Oaza Pallotyńska we współpracy z Oazą Mogilską zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Huty. Po raz kolejny będziemy nieść Krzyż tutaj, wśród naszych domów i miejsc, w których żyjemy. Dotychczas modliliśmy się o beatyfikację Jana Pawła II. Teraz podziękujmy ze uwieńczenie przeszło pięciu lat intensywnej pracy nad tym, aby wykrzyczane słowa ludu „Santo subito” wykonały się. Będziemy rozważać słowa Jana Pawła II z jego ostatniej Drogi Krzyżowej w Koloseum.
 
Więcej…
 
4. Nowohucka Droga Krzyżowa

4. Droga Krzyżowa ulicami Nowej Huty wyruszyła w Niedzielę Palmową spod kościoła Księży Pallotynów na ul. Bulwarowej i zakończyła się szczęśliwie w Opactwie Mogilskim. W tym roku w Nabożeństwie wzięła udział rekordowa liczba wiernych – ponad 4 tysiące. Pomysł na tę Drogę zrodził się równo cztery lata temu. Jednym z inicjatorów w był ksiądz Marcin Gontarz, Pallotyn, wtedy wikariusz w parafii MB Pocieszenia na ul. Bulwarowej w Nowej Hucie. Nic by jednak nie zdziałał, gdyby nie prężnie działający przy parafii młodzi ludzie z oazy i grupy studenckiej, którzy podrzucili pomysł, a później zajęli się organizacją. Dzięki współpracy z ojcami Cystersami i młodzieżą z parafii św. Bartłomieja w Mogile stworzyli pierwszą Drogę Krzyżową ulicami Nowej Huty. Był rok 2007. Spodziewali się około 500 wiernych, na tyle też się przygotowali. Jakim zaskoczeniem były wówczas te 2 tysiące uczestników!

Więcej…
 
3. Nowohucka Droga Krzyżowa
Drodzy nowohucianie, krakowianie i wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa!

Zachęceni powodzeniem i popularnością poprzednich Dróg Krzyżowych ulicami Nowej Huty, podjęliśmy się kontynuowania tego wielkiego dzieła również w tym roku. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do udziału w nabożeństwie. Odbędzie się ono 5 kwietnia 2009, w Niedzielę Palmową.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2