Strona główna Sanktuarium Odpusty mogilskie (14-21 września) Odpust 2023
Odpust 2023


Odpust mogilski 2023
W dniach od 14 do 21 września w naszym sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Rozpoczęcie odpustu - w środę, 13 września, Mszą św. o godz. 18.00. Po niej procesja z relikwiami Krzyża Świętego na placu przed bazyliką.

W czwartek, 14 września, Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J. Ek. Ks. Abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. Po niej procesja eucharystyczna na placu przed bazyliką.

W pozostałe dni tygodnia odpustowego - główne Msze św. z kazaniami dla pielgrzymów - będą sprawowane w bazylice o godz. 12.00 i o godz. 18.00 (z procesją eucharystyczną na placu przed bazyliką).

W piątek, 15 września, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J. Ek. Bp Robert Chrząszcz - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Uroczystej Mszy św. w główny dzień odpustu, tj. w niedzielę, 17 września, sprawowanej na ołtarzu polowym w ogrodzie klasztornym o godz. 11.00, będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J. Ek. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki - metropolita lwowski obrządku łacińskiego.

Zakończenie odpustu - w czwartek, 21 września, Mszą św. o godz. 18.00. Po niej procesja eucharystyczna na placu przed bazyliką.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium Krzyża Świętego w czasie odpustowym.