Strona główna Sanktuarium Doznane łaski
Doznane łaski


"Cuda i łaski Boże"
Aż dwa numery Miesięcznika Rodzin Katolickich „Cuda i łaski Boże” zostały poświęcone Łaskawemu Jezusowi z Mogiły. W czasopiśmie przeczytać można świadectwa świadczące o tym, że Pan Jezus wciąż przychodzi ludziom z pomocą. Do drugiego numeru czasopisma (nr 3/2009) redakcja dołączyła film pt. „Chryste ratuj!”.
 

Jezus Łaskawy w Mogile, "Cuda i Łaski Boże" 3/2009


„Cuda i Łaski Boże” zamawiać można pod numerem telefonu 12 432 38 11 lub 12 428 49 10 lub pisząc pod adres: ul. św. Filipa 17, 31-150 Kraków.

 

 

 
Film "Chryste ratuj!"

Film pt. Chryste ratuj!, na płycie DVD, jest dokumentem dotyczącym historii i teraźniejszości Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Staraliśmy się, we współpracy z Wydawnictwem AZ oraz panią reżyser Małgorzatą Pabis, przedstawić widzom w jaki sposób Cudowny Pan Jezus Mogilski wchodzi w życie kolejnych ludzkich pokoleń. Cuda są tutaj czasem subtelne i delikatne do tego stopnia, że obdarowani boją się o nich mówić. Wpisują je tylko do księgi łask, albo zawieszają wotywne tabliczki. Są jednak i tak spektakularne, że nie sposób ich ukryć. To właśnie te znaki Boże, na to święte miejsce, mają przyciągać do modlitwy pielgrzymów.

Więcej…
 
Nowa służba

Obok Cudownego Krzyża Pana Jezusa w Mogile są zawieszone wota. Wśród nich szczególnym zainteresowaniem cieszą się dwa samolociki. Jeden z nich - dwupłatowiec - jest to dar kapitana pilota Władysława Polesińskiego.

Pragnę porównać życiorysy dwóch żołnierzy, szlachcica Stefana Żółtowskiego oraz kapitana Polesińskiego, związanych z sanktuarium w Mogile, z nawróceniem Szawła. Z opisu wydarzenia pod Damaszkiem (Dz 9, 1-9) dowiadujemy się o cudownym widzeniu, jakiego doznał przyszły Apostoł Narodów. Butny dotąd faryzeusz otrzymał od Pana Jezusa krótki rozkaz: Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. Od tego momentu rozpoczął się całkowicie nowy etap w życiu Szawła. Spotkanie z Chrystusem wywarło tak ogromny wpływ na jego psychikę, że nawrócił się i pozostał Mu wierny do końca.W 67 roku poniósł śmierć męczeńską - został ścięty mieczem w Rzymie.

Więcej…
 
Krzyż na Kujawach

A mnie, gdy lęk spowijać zaczyna, JEMU - się cicho polecam -

Strach pierzcha jak pajęczyna spokojny siadam i lecę...

pilot Władysław Polesiński

Obok Cudownego Krzyża Mogilskiego wiszą różne wota a wśród nich dwa małe samolociki. Jeden z nich to model dwupłatowca. To szczególne wotum ufundował w roku 1934 lotnik porucznik Władysław Polesiński, żołnierz 2 Pułku Lotniczego, który to pułk stacjonował wówczas na lotnisku Rakowice-Czyżyny. Ten maleńki model samolotu z biało czerwonymi szachownicami ma przypominać pielgrzymom odwiedzającym Mogilskie Sanktuarium niezwykłą historię cudownego ocalenia życia, jakiego doznali dwaj lotnicy w czasie katastrofy wojskowego samolotu na Kujawach.

Więcej…