Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Ofiary na potrzeby parafii i opactwa
W odpowiedzi na pojawiające się pytania o inną niż niedzielna składka możliwość przekazania środków pieniężnych na działalność naszej parafii i opactwa - podajemy numery kont bankowych, na które można przekazywać swoje ofiary:

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Parafia rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja

Numer rachunku: 68 2030 0045 1110 0000 0205 5960

W tytule przelewu można wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Opactwo OO. Cystersów w Mogile, ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków

Numer rachunku: 89 2030 0045 1110 0000 0199 3890

 
Intencje Mszy św.

Intencje Mszy św. można zamawiać pisząc wiadomość na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ofiary składane za zamówione intencje mszalne prosimy przesyłać na numer konta:

Nazwa rachunku: Opactwo OO. Cystersów w Mogile, ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków

Numer rachunku: 89 2030 0045 1110 0000 0199 3890

Intencje Mszy św. zamawiane drogą elektroniczną są odprawiane bez podania konkretnej godziny.

 


 

Żywy Różaniec

Parafialne intencje Żywego Różańca:

Listopad: Za zmarłych członków Żywego Różańca i z ich rodzin oraz zmarłych parafian.

Grudzień:

 
Zmiany w udzielaniu Komunii Świętej
Zwracamy się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych, w naszej bazylice, z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych.

W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników liturgii. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii z wyjątkiem celebransów.

Osobom przyjmującym Komunię Świętą "na rękę" przypominamy, że podchodząc do rozdającego Komunię wyciągają obie ręce tak, aby prawa dłoń podtrzymywała lewą - czyli prawa u dołu a lewa z góry. Na lewą dłoń kapłan kładzie Hostię. Przyjmujący spożywa Ciało Chrystusa tak, że prawą dłonią bierze Hostię leżącą na lewej dłoni i wkłada ją do ust. Spożywa zaraz po złożeniu na dłoniach, stojąc jeszcze naprzeciw kapłana. Polecamy film instruktażowy pt. "Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?".

 

Od 11 czerwca wprowadzamy zmiany w sposobie udzielania Komunii Świętej:

  • w niedzielę i święta (lub gdy Komunię Świętą będzie udzielać minimum dwóch kapłanów) - Komunia Święta "na rękę" będzie udzielana obok ołtarza bł. Wincentego a Komunia Święta do ust - tradycyjnie tzn. wzdłuż ławek w nawie głównej i w kaplicy Cudownego Pana Jezusa,

  • w dni powszednie (lub gdy Komunię Świętą będzie udzielał tylko jeden kapłan) - do Komunii Świętej podchodzimy procesyjnie: w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pana Jezusa "na rękę", a następnie ci, którzy przyjmują Komunię Świętą do ust.

 

Bardzo prosimy wprowadzone zmiany potraktować jako wyraz odpowiedzialności za siebie i za innych, aby godnie i bezpiecznie móc celebrować święte tajemnice naszej wiary.

 
Ogłoszenia parafialne (22.11.2020)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbyło się 11 listopada br. w formie wideokonferencji. Zaprezentowana została Instrukcja pt. Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła, opublikowana w czerwcu br. przez Kongregację ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej.

Rada poprosiła o. Proboszcza, aby przed każdą niedzielną Mszą św. wyświetlana była informacja o obowiązku stosowania przez obecnych na nabożeństwie maseczki zakrywającej usta i nos. Rada odniosła się do wniosku o pokropienie wodą święconą osób uczestniczących w Mszach św. uznając w dyskusji, że ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne nie zaleca się stosowania tej formy aktu pokutnego - aspersji. Natomiast przed wejściem do kościoła należy zawsze się przeżegnać wzbudzając z wiarą akt żalu.

2. Świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki oraz stroiki świąteczne wykonane przez Parafialny Zespół Charytatywny, są do nabycia pod chórem.

3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane drogą elektroniczną na konto parafii i opactwa.

4. Z powodu inwentaryzacji sklep klasztorny będzie zamknięty od 25 do 30 listopada włącznie.

5. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Albinę Fudałę, Stefanię Kozioł i Leokadię Plutę.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (15.11.2020)

Trzydziesta trzecia Niedziela zwykła

1. Na profilu parafii, na Fecebooku transmitujemy niedzielną Mszę św. o godz. 18.00.

2. Spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła we wtorek; o godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie Koronka uwielbienia Pan Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów. Osoby, które pragną przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła zapraszamy do zakrystii 20 min. przed Mszą św.

3. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja w środę o godz. 18.00.

4. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane drogą elektroniczną na konto parafii i opactwa.

5. Przypominamy o wyciszaniu telefonów komórkowych na czas swojej obecności w kościele oraz o obowiązku używania maseczek zakrywających nos i usta.

6. Ze względu na sytuację epidemiczną nie ma wody święconej w kropielnicach przy wejściach do kościoła. Przypominamy, że za pobożne wykonanie znaku krzyża w momencie wejścia do kościoła zyskujemy łaskę odpuszczenia grzechów powszednich.

7. Zachęcamy do zabrania wody święconej do swojego domu z naczynia, które znajduje się w kaplicy obok zakrystii. W sklepie klasztornym są do nabycia kropielnice, które można powiesić w przedpokoju domu.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy śp. Franciszka Urbańczyka i Romana Oraczko.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (08.11.2020)

Trzydziesta druga Niedziela zwykła

1. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na Mszę św. z homilią w środę na godz. 18.00 - zamiast tradycyjnie w drugi poniedziałek.

2. Jednorazowe modlitwy wypominkowe będą odprawiane przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30; wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 09.00.

3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, w formie wideokonferencji, odbędzie się w środę o godz. 16.00.

4. Ze względu na ograniczenia pandemiczne informujemy, że w bazylice może przebywać jednocześnie 85 osób. Msze św. zamówione w kościele św. Bartłomieja Ap. będą odprawiane od przyszłej niedzieli jako koncelebrowane w bazylice o godz. 11.00.

5. Od dzisiejszej niedzieli, na profilu parafii, na Fecebook będziemy transmitować niedzielną Mszę św. o godz. 18.00.

6. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru gazety parafialnej "Mogilski Krzyż". Znajdują się w nim artykuły o nowym błogosławionym Carlo Acutis, obchodach tegorocznego odpustu mogilskiego oraz o misjach prowadzonych przez Siostry św. Józefa. Gazeta jest do nabycia pod chórem.

7. Składka na prace remontowe w opactwie i parafii wyniosła 7 100 zł.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy śp. Teresę Kocur.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (01.11.2020)

Uroczystość Wszystkich Świętych, Trzydziesta pierwsza Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlitwy za zmarłych i pochowanych w tym roku na cmentarzu parafialnym w Mogile odbędą się w bazylice o godz. 15.45.

2. Jutro w poniedziałek, 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze św. w bazylice o godz. 06.30 z procesją, 08.00, 09.30, 11.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna jak zwykle.

3. Jednorazowe modlitwy wypominkowe będą odprawiane przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30; wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 09.00. Kartki do wypominek są rozłożone na ławkach.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na utrzymanie cmentarza parafialnego. Jednocześnie przypominamy, że każda osoba opiekująca się miejscem pochówku powinna posiadać dokument ustanawiający ją dysponentem grobu. Dokument taki wystawia kancelaria parafialna. Prosimy pieczołowicie przechowywać potwierdzenia wpłat, ponieważ one stanowią o przedłużeniu tzw. nietykalności grobu. Groby ziemne oraz pomniki, które nie posiadają dysponenta, po upływie 20 lat wracają do dyspozycji parafii, a następnie są przekazywane do ponownego pochówku.

5. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru gazety parafialnej "Mogilski Krzyż". Znajdują się w nim artykuły o nowym błogosławionym Carlo Acutis, obchodach tegorocznego odpustu mogilskiego oraz o misjach prowadzonych przez Siostry św. Józefa. Gazeta jest do nabycia pod chórem.

6. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych. Cały tekst dekretu jest wywieszony w gablocie.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota  listopada.

W pierwszy czwartek Msza św. o powołania do Służby Bożej o godz. 18.00.

W pierwszy piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o stałych godzinach. O godz. 20.00 Msza św. i rozpoczęcie całonocnego czuwania. Jeśli ilość pielgrzymów przekroczy limit sanitarny w bazylice, wówczas znajdą miejsce na krużgankach klasztornych.

Różaniec, w pierwszą sobotę listopada, po Mszy św. o godz. 08.00 poprowadzi róża św. Faustyny. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Helenę Pytlak i Józefa Tońskiego.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz