Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Ogłoszenia parafialne (13.10.2019)

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła

1. Dziś 19. Dzień Papieski. Przed kościołem, młodzież oazowa, prowadzi zbiórkę pieniężną na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

2. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu dla klas siódmych we wtorek, czwartek i w niedzielę o godz. 17.30; dla klas ósmych również w niedzielę, 20 października, o godz. 16.00. Spotkania odbędą się w salce w ogrodzie klasztornym.

3. Uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zapraszamy na Mszę św. z homilią w poniedziałek na godz. 18.00 do bazyliki. Krucjata Różańcowa zaprasza na nocne czuwanie do Częstochowy w piątek, 25 października; bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej we wtorek po różańcu, w Katakumbach.

5. Spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła we wtorek. O godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie Koronka uwielbienia Pana Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów oraz spotkanie formacyjne w kominku.

W tym roku Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła działający w naszej parafii obchodzi 10. rocznicę swojego istnienia. W związku z tym zapraszamy na „Spotkanie w Anielskiej sprawie” w sobotę, 26 października, w naszym opactwie. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. Marcello Stanzione z Włoch. Wszystkich chcących wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o zarejestrowanie się przez stronę internetową: anielskimiecz.pl do 19 października. Szczegółowy program spotkania na plakacie w gablocie przed bazyliką.

6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę o godz. 17.00 w Kominku; o godz. 18.00 Msza św. w bazylice w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

7. Modlitwa wstawiennicza prowadzona przez grupę Odnowy w Duchu Świętym „Liberatio” rozpocznie się cyklicznie od środy po Mszy św. wieczornej w Kominku.

8. W ramach akcji KREDKOBRANIE zebraliśmy dla najmłodszego pokolenia „Polaków na Wschodzie” 3 295 zł.

9. Na cele remontowe naszego opactwa zebraliśmy 15 200 zł.

10. W kuli pod krzyżem na iglicy dachu kościoła św. Bartłomieja Ap. znaleźliśmy dwie butelki z listami oraz w osobnym pakunku wizytówki, 5 medalików i 25 zabytkowych monet. List napisany przez cieślę, który dokonał poprzedniego remontu, pochodzi z 1888 r. O prezentacji skarbu sprzed 131 lat, zapakowaniu nowej kapsuły czasu, poświęceniu sygnaturki i ustawieniu jej na dachu kościoła poinformujemy przez stronę internetową.

11. Za tydzień Niedziela Misyjna. Będziemy gościć misjonarkę - siostrę Albertynkę. Natomiast nasza parafianka Maja oraz Jarek ze Szklanych Domów będą zbierać ofiary do puszek przed kościołem na swój wyjazd misyjny do Ekwadoru.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy śp. Emilię Ryglowską i Kazimierza Wytrwała.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (6.10.2019)

Dwudziesta siódma Niedziela zwykła

1. Przez cały październik zapraszamy do bazyliki na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. We wtorki i czwartki modlitwę różańcową poprowadzą dzieci ze szkół podstawowych.

2. Procesja różańcowa dzisiaj o godz. 15.30. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i asystę procesyjną.

3. Msza św. o uzdrowienia w poniedziałek, 7 października, o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Ap.

4. Msza św. Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Przyjmowanie intencji na Msze św. indywidualne na rok 2020 rozpoczynamy w poniedziałek, 7 października, od godz. 7.00 w zakrystii.

6. Zapraszamy na koncert charytatywny „Ave Maria” dziś w bazylice o godz. 19.00. Wystąpi Chór i Orkiestra Bazyliki Cystersów oraz Soliści. Po koncercie odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie choroby nowotworowej Pawła.

7. Przed kościołem, w ramach akcji KREDKOBRANIE, można złożyć ofiarę na przybory szkolne dla najmłodszego pokolenia „Polaków na Wschodzie”.

8. Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne odbędzie się w sobotę, 12 października. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

9. Krucjata Różańcowa zaprasza na nocne czuwanie do Częstochowy w piątek, 25 października. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy śp. Czesława Borowca.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (29.09.2019)

Dwudziesta szósta Niedziela zwykła

1. Przez cały październik zapraszamy do bazyliki na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.30. W tym roku będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, a także za misje. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymają obraz Królowej Różańca Świętego z Pompejów, a każdego kolejnego dnia obrazki ze wszystkimi tajemnicami Różańca oraz historią wizerunku Matki Bożej z Pompejów. We wtorek i w czwartek Różaniec poprowadzą uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii.

2. Procesja różańcowa w przyszłą niedzielę o godz. 15.30. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i asystę procesyjną.

3. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych zaczynają się w środę, 2 października, o godz. 18.00 w Katakumbach.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota  października. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o powołania do Służby Bożej  o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o stałych godzinach. O godz. 20.00 Msza św. i rozpoczęcie całonocnego czuwania. Różaniec w pierwszą sobotę o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Wacława.

5. Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 18.00 do 19.30 w Kapitularzu.

6. Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji comiesięcznych nocnych czuwań pierwszopiątkowych. Poszukujemy panów, którzy podczas czuwań będą służyć m. in. jako asysta liturgiczna podczas procesji pokutnej oraz zadbają o porządek w bazylice układając krzesła. Ochotników prosimy o kontakt w najbliższych dniach z o. Maciejem.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę.

8. Msza św. dla przedszkolaków od przyszłej niedzieli o godz. 10.00 w kościele św. Bartłomieja Ap.

9. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

10. Dziś kończy się tegoroczny okres zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap. W bieżącym roku kościół zwiedziło ok. 6 430 osób.

11. Składka na prace remontowe w bazylice i opactwie w przyszłą niedzielę. Przed kościołem, w ramach akcji KREDKOBRANIE, będzie można złożyć ofiarę na przybory szkolne dla najmłodszego pokolenia „Polaków na Wschodzie”.

12. Zapraszamy na koncert charytatywny „Ave Maria” w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 do bazyliki. Wystąpi Chór i Orkiestra Bazyliki Cystersów oraz Soliści. Po koncercie odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie choroby nowotworowej Pawła.

13. Spotkanie mieszkańców Mogiły i Lesiska z radną Agnieszką Żołądź w poniedziałek, 30 września, o godz. 18.00 w Katakumbach. Tematem spotkania będzie remont ul. Klasztornej oraz budowa przepompowni.

14. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie SP 80 serdecznie zapraszają przyjaciół i rodziny na Piknik z okazji 70-lecia Nowej Huty, w sobotę, 5 października od godz. 10.00 do 14.00 na terenie szkoły i boiska.

15. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 37, os. Stalowe 18, zaprasza dzieci 6-letnie na warsztaty "Ruch po zdrowie - zabawy sportowe i muzyczno - ruchowe", w czwartek, 3 października, od godz. 17.00 do 18.00 w siedzibie szkoły.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: ks. Stanisława Brodę, Józefa Gajdę Andrzeja Galika, Ludwikę Grzelak, Stanisławę Darecką i Ludmiłę Szromczyk.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Rekolekcje wielkopostne

NA CZYM BUDOWAĆ WŁASNE ŻYCIE?
Rekolekcje wielkopostne, 7-10.04.2019, bazylika Cystersów w Krakowie-Mogile

 

Niedziela, 7 kwietnia - BUDUJEMY NA JEZUSIE

Msze św. w bazylice: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 16.30, 18.00

Msza św. w kościele św. Bartłomieja Ap.: 11.30

Więcej…