Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej

Termin: 25.09-2.10.2019 r.

Cena: 1 800 zł + 590 USD oraz 100 USD

Na liście uczestników zwolniło się jedno miejsce dla mężczyzny.

Program:

1 dzień: KRAKÓW – WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach o godz. 19.10. Odlot do Warszawy o godz. 21.10. Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

Więcej…
 
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku

Termin: 20-29.11.2019 r.

Cena: 7 600 zł

 

Program:

Dzień 1 (20 listopada)

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie) o godz. 4.00. Dojazd na lotnisko (19.11) we własnym zakresie lub transfer grupy z Krakowa (ul. Klasztorna 11) po wcześniejszym ustaleniu. Msza św. w kaplicy na lotnisku. Wylot o godz. 6.25 do Mexico City z międzylądowaniem w Paryżu. Planowy przylot do Meksyku o godz. 16.05. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Więcej…
 
Pielgrzymki w 2020 roku

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w planowanych przez naszą parafię pielgrzymkach, na które pragniemy wyruszyć w 2020 roku:

- samolotowo-autokarowa do Meksyku - do Matki Bożej w Guadalupe (5-14 lutego),

- autokarowa do Wilna - szlakiem Bożego Miłosierdzia (15-19 kwietnia),

- samolotowo-autokarowa do Libanu - nawiedzenie grobu św. Szarbela (6-13 czerwca),

- samolotowo-autokarowa do Grecji - szlakiem św. Pawła (22-29 września).

Dokładne dane dot. pielgrzymek (potwierdzenie terminu, koszt i program wyjazdu) zostaną podane na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie. Na chwilę obecną zbieramy wstępne zgłoszenia od chcących wziąć udział w pielgrzymkach.

Więcej…
 
Pielgrzymka autokarowa do Wilna
Termin: 15-19.04.2020 r.

Cena: 520 zł + 100 euro

 

Program:

Dzień 1 (środa, 15 kwietnia)

O godz. 6.00 zbiórka przy bazylice Cystersów w Mogile (Kraków, ul. Klasztorna 11), Msza św., błogosławieństwo na drogę. Przejazd do Świnic Warckich i Głogowca: nawiedzenie domu rodzinnego św. s. Faustyny oraz kościoła parafialnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Siemiatycz do Domu Rekolekcyjnego prowadzonego przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.

Więcej…
 
Osiemnastka - niedzielna Msza św. dla młodych ciałem i duchem
W październiku 2016 roku powstała w naszej parafii nowa inicjatywa duszpasterska o nazwie Osiemnastka.

Osiemnastka - to coniedzielna Msza św. o godz. 18.00, którą sprawuje o. Maciej Majdak OCist - wikariusz. Podczas Mszy św. o. Maciej głosi homilię, której celem jest lepsze zrozumienie treści zawartych w usłyszanej Ewangelii. Osiemnastka to niedzielna Eucharystia adresowana szczególnie do ludzi młodych - do młodzieży uczącej się, pracującej.

Pierwsza Osiemnastka została odprawiona w niedzielę 30 października 2016 roku. Z biegiem czasu okazało się, że uczestnikami Osiemnastki stali się nie tylko ludzie młodzi. Zgodnie z przyjętą zasadą na Osiemnastkę zaproszeni są wszyscy - młodzi ciałem i duchem.

Zapraszamy do polubienia fanpage Osiemnastka na Facebook.

W niedzielę, 7 lipca, zakończyliśmy trzeci sezon Osiemnastki. Na kolejny zapraszamy od niedzieli 1 września.

Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (25.08.2019)

Dwudziesta Pierwsza Niedziela zwykła, odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap.

1. Z okazji odpustu zapraszamy na Festyn Parafialny, który rozpocznie się w ogrodzie klasztornym o godz. 15.00; zakończenie o godz. 19.00. Dla najmłodszych dostępne będą nieodpłatne atrakcje: dmuchany zamek, ścianka, gąsienica, karuzela oraz malowanie twarzy; około godz. 17.00 na scenie wystąpi Teatr EDEN z Wieliczki z przedstawieniem „Prawdziwy skarb”, następnie o godz. 18.00 mecz piłki nożnej Cystersi – Parafianie. Po meczu losowanie nagród dla uczestników konkurencji: dwa rowery, dwie hulajnogi, sześć piłek oraz nagroda dla najstarszego i najmłodszego małżeństwa. Na stoisku gastronomicznym będzie tradycyjny, cysterski przysmak.

2. W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia, w kaplicy w Lasku Mogilskim o godz. 18.00 Róża Matki Boskiej Częstochowskiej poprowadzi modlitwę różańcową.

3. Cystersi ze Szklanych Domów zapraszają na odpust parafialny w poniedziałek, na godz. 18.00.

4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę.

5. Od przyszłej niedzieli: o godz. 11.00 Msza św. dla dzieci szkolnych; o godz. 18.00 „Osiemnastka” - Msza św. dla młodych ciałem i duchem.

6. Msze św. dla rodzin z dziećmi przedszkolnymi w kościele św. Bartłomieja będą odprawiane od pierwszej niedzieli października.

7. Pielgrzymka OAZY oraz Liturgicznej Służby Ołtarza do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 31 sierpnia.

8. Wrześniowo-październikowy numer „Mogilskiego Krzyża” można zakupić w sklepie klasztornym, w zakrystii i pod chórem. W numerze publikujemy: program odpustu wrześniowego; artykuły dotyczące odpustu mogilskiego, odkryć dokonanych podczas kolejnego etapu remontu i pracy cieślów na kościele św. Bartłomieja Ap. Gazeta ma nową winietę, układ graficzny oraz większy format. Koszt druku to 5 zł.

9. Składka na prace remontowe w bazylice i opactwie w przyszłą niedzielę.

10. Wystawa zdjęć z Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, odbędzie się w niedzielę, 1 września, w godz. od 17.00 do 19.00 w auli przy parafii św. Brata Alberta - os. Dywizjonu 303.

11. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego Henryka Miodka.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (18.08.2019)

Dwudziesta Niedziela zwykła

1. Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap. będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Głównej Mszy św. z procesją eucharystyczną o godz. 11.00 przewodniczył będzie o. Augustyn Spasowicz - proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach. Zapraszamy asystę procesyjną.

Z okazji odpustu zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny, który rozpocznie się w ogrodzie klasztornym o godz. 15.00, zakończenie o godz. 19.00. Dla najmłodszych dostępne będą dmuchany zamek, ścianka oraz różne nieodpłatne atrakcje. W licznych konkurencjach przewidziane są atrakcyjne nagrody. Około godz. 17.00 na scenie wystąpi Teatr EDEN z Wieliczki, następnie o godz. 18.00 mecz piłki nożnej Cystersi – Parafianie. Po meczu losowanie nagród.

2. W uroczystość św. Bernarda z Clairvaux zapraszamy na Mszę św. pontyfikalną we wtorek na godz. 18.00.

3. Modlitwy Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00: Koronka uwielbienia Boga oraz spotkanie formacyjne w Kominku.

4. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja w środę o godz. 18.00.

5. Główne uroczystości 50-lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej odbędą się w sobotę o godz. 11.00 na Rynku w Myślenicach, gdzie Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce.

6. Na cele remontowe naszego opactwa zebraliśmy 15 000 zł.

7. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą Annę Bełzak.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (11.08.2019)

Dziewiętnasta Niedziela zwykła

1. Inauguracja „Nocy Cracovia Sacra” odbędzie się w środę, 14 sierpnia. W programie: o godz. 18.00 Msza św. w bazylice pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego; około godz. 19.00, na placu przed bazyliką, otwarcie tego kulturalnego wydarzenia przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i ks. abpa Marka Jędraszewskiego; następnie „Koncert dla Maryi” w wykonaniu orkiestr, chórów i solistów.

2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP - głównej patronki Zakonu Cysterskiego i naszej bazyliki; w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. według porządku niedzielnego tylko w bazylice; błogosławienie ziół i kwiatów podczas wszystkich Mszy św.

3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie nowego numeru Królowej Różańca Świętego i gazet dla dzieci. 15 sierpnia sklep klasztorny będzie zamknięty.

4. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych: Małgorzatę Dubiel, Celestynę Durał, Marię Kurek, Euzebię Pawlik i Piotra Bochenka.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Rekolekcje wielkopostne

NA CZYM BUDOWAĆ WŁASNE ŻYCIE?
Rekolekcje wielkopostne, 7-10.04.2019, bazylika Cystersów w Krakowie-Mogile

 

Niedziela, 7 kwietnia - BUDUJEMY NA JEZUSIE

Msze św. w bazylice: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 16.30, 18.00

Msza św. w kościele św. Bartłomieja Ap.: 11.30

Więcej…