Strona główna Parafia Duszpasterstwo Kandydaci do bierzmowania
Kandydaci do bierzmowania


Bierzmowanie (23.06.2021)

Informujemy, że młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice Cystersów w Mogile w środę 23 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

Sakramentu bierzmowania udzieli J. Ek. Ks. Biskup Janusz Mastalski - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

 
Informacje dotyczące sakramentu bierzmowania
Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej".

W obrzędzie sakramentu bierzmowania należy uwzględnić znak namaszczenia oraz to, co namaszczenie oznacza i wyciska, czyli pieczęć duchową. Namaszczenie w symbolice biblijnej i starożytnej posiada wielkie bogactwo znaczeniowe. Oliwa jest znakiem obfitości oraz radości; oczyszcza (namaszczenie przed kąpielą i po niej) i czyni elastycznym (namaszczanie atletów, zapaśników); jest znakiem uzdrowienia, ponieważ łagodzi kontuzje i rany; udziela piękna, zdrowia i siły.

 

Więcej…
 
Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania

Wszystkich kandydatów chcących przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.

Uczniowie 7 klas

Zapisy klas 7 na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Więcej informacji pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W temacie maila proszę umieścić hasło KLASA 7.

 

Uczniowie 8 klas

Przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas 8. Więcej informacji pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W temacie maila proszę umieścić hasło KLASA 8.

 

Więcej…